4 nejlepší bylinky na potenci, erekci i zlepšení sexuálního života

Shutterstock.com - potence, erekce

Možná si řeknete, že v dnešní moderní době není místo pro žádné bylinkářství, jak jej znali naši předkové před několika staletími dozadu. Je pravda, že dnes už opravdu jen málokdo půjde do lesa sbírat nějaké rostliny a sušit je. No dá se to i jinak a moderněji, stačí totiž, když to udělá někdo za vás a vy jen využijete pozitivní efekty.

Tradice v kombinaci s vědou

Právě po staletí ověřené působení více rostlin je to, co se začíná ukazovat ve světle moderních výzkumů jako nejlepší cesta k přirozenému působení na zdraví. Mnoho takových přírodních prostředků dosahuje dokonce efektivnějších účinků než některé moderní přípravky a to se týká i oblasti sexuálního života.

To, že se některé byliny používaly například již ve starověku k posílení mužské potence nebo jako afrodiziaka a stimulanty libida, není nevýhoda, spíše naopak. Ukazuje se totiž, že i dlouhá staletí prověřili vliv takových prostředků a ten se ukázal jako pozitivní. Dôvodom je totiž mechanizmus ich pôsobenia:

• tyto rostliny nejčastěji působí na hladinu testosteronu, což je mužský hormon zodpovědný za libido, čili sexuální apetit

• druhým směrem efektu je zlepšení prokrvení celé pánevní oblasti a pohlavní soustavy, speciálně pak pohlavního údu

Moderní věda dala těmto účinkům pohodlnější formu tablet určených k perorálnímu užívání. To, že něco takového opravdu funguje, je vidět i na příkladu značky eJoy®, která dosahuje v této oblasti nadprůměrně pozitivních účinků. Nejen jeho základem jsou 4 následující rostliny.

Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris, česky také Kotvičník zemní, je rostlina pocházející z Asie, která je dlouhá staletí známá v souvislosti s posílením vitality a síly. Již ve starověkém Řecku i v tradiční čínské medicíně byla používána jako přírodní prostředek proti neplodnosti, impotenci a erektilní dysfunkci. Tyto vlivy se využívají i dnes.

Kotvičník totiž ovlivňuje hladinu pohlavních hormonů a zatímco u žen zvyšuje estrogen, u mužů zase testosteron v krvi. To se využívá nejen pro libido a sexuální zdraví, ale také pro fyzicky aktivní muže jako adaptogen a v přípravcích pro posílení svalstva.

Maca

Za tímto zkráceným pojmenováním se skrývá rostlina zvaná Řeřicha peruánská. Jak už napovídá celý název, jde o bylinu pocházející z Jižní Ameriky, která je u tamního obyvatelstva známa již přes 2000 let a to jako povzbuzující prostředek.

Traduje se, že staré domorodé kmeny Inků používaly Macu před bojem, aby se posílily a zvýšily agresivitu. Dnes se rostlina v podobě extraktů využívá pro její působení na libido a potenci, jelikož zvyšuje hladinu testosteronu. Používá se i v přípravcích pro sportovce pro lepší výkonnost, nárůst svalové hmoty a zvýšení výdrže.

Saw Palmetto

Této rostlině se odborně říká Serenoa repens neboli Serenoa plaziva. Jedná se o menší palmu, která byla již v 19. století zkoumána kvůli pozitivnímu vlivu na močovou soustavu a hlavně na prostatu. Dnes už víme, že jde také o výborné afrodiziakum, které obsahuje látky podobné mužským hormonům, které dokážou stimulovat u mužů testosteron.

To je také důvod, proč se výtažky a extrakty z plodů této rostliny dnes hojně využívané v přípravcích pro muže určené k potížím s močením, prostatu a také podporu sexuálního zdraví. Navíc, rostlina má také anti-estrogenní účinek, což umocňuje efekt na libido.

Chilli

Poslední rostlinou či spíše jejím plodem, který má výjimečnou sílu při zlepšení sexuálního života, jsou chilli papričky. Ty jsou plodem exotických druhů paprik a známé jsou především díky své štiplavosti. Za tu může látka zvaná kapsaicin, která však způsobuje nejen štípání, ale také roztažení cév a právě to je to nejdůležitější pro muže.

Chilli papričky, také ve formě extraktu, jsou velmi dobře využitelné k podpoře zlepšení prokrvení penisu, protože pomáhají k roztažení cév, které jej vyživují. Stejně tak stimulují tvorbu hormonů a tedy i libido, což znamená zvýšení sexuálního apetitu.

PR sdělení společnosti Pharmatico CE s. r. o., eJoy® je doplněk stravy