Antigenní testyAntigenní testy
  • Mediskont
Acon Biotech Hangzhou Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test 1 ks
VivaChek Biotech Hangzhou ViVaDiag SARS-CoV-2 Ag Rapid Test 1 ks
Acon Biotech Hangzhou Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test 25 ks
1 425 Kč Cena za kus: 57,00 Kč Zobrazit
VivaChek Biotech (Hangzhou) Co., Ltd. VivaDiag Sars-Co-V-2 Ag Antigenní test z nosu 1200 ks
44 990 Kč Cena za kus: 37,49 Kč Zobrazit
Lepu Medical Nasocheck comfort Sars-Cov-2 Antigen Rapid Test 1 ks
ANTIGENNÍ TEST LANSION BIOTECHNOLOGY ZE SLIN (LÍZÁTKO) 25 KS
1 475 Kč Cena za kus: 59,00 Kč Zobrazit
REALY TECH Novel Antigenní rychlotest Covid-19 ze slin 500 ks
14 250 Kč Cena za kus: 28,50 Kč Zobrazit
VivaChek Biotech (Hangzhou) Co., Ltd. VivaDiag Sars-Co-V-2 Ag Antigenní test z nosu 200 ks (38 Kč/ks)
7 590 Kč Cena za kus: 37,95 Kč Zobrazit
Antigenní test Covid-19 z nosu Lepu Medical 450 ks
16 200 Kč Cena za kus: 36,00 Kč Zobrazit
Beijing Lepu Medical Technology SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit 1 ks
Načíst další produkty

Antigenní testy

Ještě před dvěma lety o nich slyšel mimo profesionální zdravotnický personál asi jen málokdo, dnes jsou skloňované snad ve všech médiích. Umí rychle odhalit nákazu Covid 19 a výhodou je hlavně rychlost jejich zpracování. Odpověď tak získáte tentýž den, celkový čas strávený nad testem bude maximálně třicet minut, v praxi oficiální údaje MZČR hovoří asi o čtvrthodině čekání na verdikt.

Antigenní testy používají také podniky

Rychlé a spolehlivé, to je kombinace, která se hodí nejen pro početné pracovní kolektivy. Ty je nutné otestovat co nejdříve, už jen proto, že práce na nikoho nepočká a stanovené limity se musí splnit. V čem se liší antigenní testy od PCR testů? Jednoduše v tom, že odhalí bílkovinu z koronaviru, PCR test pátrá po genetické informaci. Odběr vzorků probíhá stejným způsobem, jde o výtěr z nosohltanu pomocí tenké tyčinky. Antigenní testování se od PCR liší i v tom, že nejde o tak citlivou metodu, a pokud je v organismu virová nálož (alespoň zatím) velmi nízká, nemusí být ještě v tu chvíli odhalena.

Antigenní testy si lze udělat i doma

Výhodou je, že testovat se můžete i v pohodlí vlastního obýváku – nikam nespěchat, nemít pocit, že zdržujete zdravotnický personál a především, nepřijít zbytečně do kontaktu s dalšími lidmi, kteří mohou být nakažení koronavirem. Antigenní testy se nabízí v různých formách, komu nevyhovuje klasický výtěr z nosu, může si už pořídit testovací sadu, která operuje „jen“ se vzorkem slin. Výsledek je podobně rychlý a použití maximálně komfortní. Vyhovuje seniorům i dětem, ale i lidem s citlivou sliznicí nosohltanu apod. Používat by se měl hlavně v případech, kdy máte samotné podezření na nákazu podle konkrétních příznaků (tj. horečka, kašel, silná bolest hlavy nebo svalů a podobně, často se uvádí i ztráta čichu nebo chuti). Rychlá odpověď, pokud máte tyto symptomy, je tak zcela namístě.

Jednoduše provedené antigenní testy

Výsledek je tu hned – a vy můžete mít klid nebo podniknout příslušné kroky, zatelefonovat lékaři, zůstat v karanténě, vyřídit si touto formou i základní náležitosti v zaměstnání. Odběr slin je velmi pohodlný, nepotřebujete žádné speciální přístroje. Antigenní testy jsou vhodné v hotelích a jiných formách ubytování, ve školách i nemocnicích, ale i na dalších místech – kadeřnické salony, kanceláře atd. A samozřejmě, antigenní test z pohodlí domova je velkým plus.

Jaká je Vaše zkušenost s obchodem Mediskont?