Antigenní testyAntigenní testy
  • Mediskont
Beijing Lepu Medical Tech SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit 25 ks
S příspěvkem ZP
2 475 Kč Cena za kus: 99,00 Kč Zobrazit
REALY TECH Novel Coronavirus SARS-Cov-2 Antigen Rapid Test Device saliva 5 ks
S příspěvkem ZP
495 Kč Cena za kus: 99,00 Kč Zobrazit
100 ks antigenních testů LEPU MEDICAL
9 500 Kč Cena za kus: 95,00 Kč Zobrazit
5ks testů na koronavirus a protilátky IgM/IgG COVID-19 Sugentech (398 Kč/ks)
1 990 Kč Cena za kus: 398,00 Kč Zobrazit
Antigenní test Covid-19 Wantai Bio-Pharm 50ks
6 950 Kč Cena za kus: 139,00 Kč Zobrazit
200 ks antigenních testů LEPU MEDICAL (110 Kč/ks)
18 000 Kč Cena za kus: 90,00 Kč Zobrazit
Oncosem CRT - Rychlý Test protilátek IgM/IgG na Covid-19
50 ks antigenních testů ze slin REALY TECH (119 Kč/ks)
4 500 Kč Cena za kus: 90,00 Kč Zobrazit
Safecare Bio-Tech One Step Rapid Test Covid-19
SAFECARE COVID-19 Antigen Rapid testovací sada 25 ks
3 225 Kč Cena za kus: 129,00 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

Antigenní testy

Ještě před dvěma lety o nich slyšel mimo profesionální zdravotnický personál asi jen málokdo, dnes jsou skloňované snad ve všech médiích. Umí rychle odhalit nákazu Covid 19 a výhodou je hlavně rychlost jejich zpracování. Odpověď tak získáte tentýž den, celkový čas strávený nad testem bude maximálně třicet minut, v praxi oficiální údaje MZČR hovoří asi o čtvrthodině čekání na verdikt.

Antigenní testy používají také podniky

Rychlé a spolehlivé, to je kombinace, která se hodí nejen pro početné pracovní kolektivy. Ty je nutné otestovat co nejdříve, už jen proto, že práce na nikoho nepočká a stanovené limity se musí splnit. V čem se liší antigenní testy od PCR testů? Jednoduše v tom, že odhalí bílkovinu z koronaviru, PCR test pátrá po genetické informaci. Odběr vzorků probíhá stejným způsobem, jde o výtěr z nosohltanu pomocí tenké tyčinky. Antigenní testování se od PCR liší i v tom, že nejde o tak citlivou metodu, a pokud je v organismu virová nálož (alespoň zatím) velmi nízká, nemusí být ještě v tu chvíli odhalena.

Antigenní testy si lze udělat i doma

Výhodou je, že testovat se můžete i v pohodlí vlastního obýváku – nikam nespěchat, nemít pocit, že zdržujete zdravotnický personál a především, nepřijít zbytečně do kontaktu s dalšími lidmi, kteří mohou být nakažení koronavirem. Antigenní testy se nabízí v různých formách, komu nevyhovuje klasický výtěr z nosu, může si už pořídit testovací sadu, která operuje „jen“ se vzorkem slin. Výsledek je podobně rychlý a použití maximálně komfortní. Vyhovuje seniorům i dětem, ale i lidem s citlivou sliznicí nosohltanu apod. Používat by se měl hlavně v případech, kdy máte samotné podezření na nákazu podle konkrétních příznaků (tj. horečka, kašel, silná bolest hlavy nebo svalů a podobně, často se uvádí i ztráta čichu nebo chuti). Rychlá odpověď, pokud máte tyto symptomy, je tak zcela namístě.

Jednoduše provedené antigenní testy

Výsledek je tu hned – a vy můžete mít klid nebo podniknout příslušné kroky, zatelefonovat lékaři, zůstat v karanténě, vyřídit si touto formou i základní náležitosti v zaměstnání. Odběr slin je velmi pohodlný, nepotřebujete žádné speciální přístroje. Antigenní testy jsou vhodné v hotelích a jiných formách ubytování, ve školách i nemocnicích, ale i na dalších místech – kadeřnické salony, kanceláře atd. A samozřejmě, antigenní test z pohodlí domova je velkým plus.

Jaká je Vaše zkušenost s obchodem Mediskont?