Antigenní testyAntigenní testy
  • Nejdražší za kus
Certifikovaný švédský test Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Ag Test ze slin se specificitou 99,33% – 5 ks
739 Kč Cena za kus: 147,80 Kč Zobrazit
FASPIT Rychlý Antigenový Test COVID-19 ze Slin s přesností 99,5%
Certifikovaný švédský test Dr.Protect Noviral COVID-19 Saliva Ag Test ze slin se specificitou 99,33% – 20 ks
2 899 Kč Cena za kus: 144,95 Kč Zobrazit
FASPIT Rychlý Antigenový Test COVID-19 ze Slin s přesností 99,5% - 20 ks
2 820 Kč Cena za kus: 141,00 Kč Zobrazit
FASPIT Rychlý Antigenový Test COVID-19 ze Slin s přesností 99,5% - 100 ks
13 720 Kč Cena za kus: 137,20 Kč Zobrazit
Certifikovaný britský antigenový výtěrový test na COVID-19 EONbt s 99% úspěšností výsledků – 25 ks
2 999 Kč Cena za kus: 119,96 Kč Zobrazit
Certifikovaný britský antigenový výtěrový test na COVID-19 EONbt s 99% úspěšností výsledků – 100 ks
11 990 Kč Cena za kus: 119,90 Kč Zobrazit
Certifikovaný britský antigenový výtěrový test na COVID-19 EONbt s 99% úspěšností výsledků – 5 ks
599 Kč Cena za kus: 119,80 Kč Zobrazit
FASPIT Rychlý Antigenový Test COVID-19 ze Slin s přesností 99,5% - 5 ks
590 Kč Cena za kus: 118,00 Kč Zobrazit
Antigenní test na koronavirus Medomics SARS-CoV-2 antigen Test Kit (LFIA) | 20 ks
2 050 Kč Cena za kus: 102,50 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

Antigenní testy

Ještě před dvěma lety o nich slyšel mimo profesionální zdravotnický personál asi jen málokdo, dnes jsou skloňované snad ve všech médiích. Umí rychle odhalit nákazu Covid 19 a výhodou je hlavně rychlost jejich zpracování. Odpověď tak získáte tentýž den, celkový čas strávený nad testem bude maximálně třicet minut, v praxi oficiální údaje MZČR hovoří asi o čtvrthodině čekání na verdikt.

Antigenní testy používají také podniky

Rychlé a spolehlivé, to je kombinace, která se hodí nejen pro početné pracovní kolektivy. Ty je nutné otestovat co nejdříve, už jen proto, že práce na nikoho nepočká a stanovené limity se musí splnit. V čem se liší antigenní testy od PCR testů? Jednoduše v tom, že odhalí bílkovinu z koronaviru, PCR test pátrá po genetické informaci. Odběr vzorků probíhá stejným způsobem, jde o výtěr z nosohltanu pomocí tenké tyčinky. Antigenní testování se od PCR liší i v tom, že nejde o tak citlivou metodu, a pokud je v organismu virová nálož (alespoň zatím) velmi nízká, nemusí být ještě v tu chvíli odhalena.

Antigenní testy si lze udělat i doma

Výhodou je, že testovat se můžete i v pohodlí vlastního obýváku – nikam nespěchat, nemít pocit, že zdržujete zdravotnický personál a především, nepřijít zbytečně do kontaktu s dalšími lidmi, kteří mohou být nakažení koronavirem. Antigenní testy se nabízí v různých formách, komu nevyhovuje klasický výtěr z nosu, může si už pořídit testovací sadu, která operuje „jen“ se vzorkem slin. Výsledek je podobně rychlý a použití maximálně komfortní. Vyhovuje seniorům i dětem, ale i lidem s citlivou sliznicí nosohltanu apod. Používat by se měl hlavně v případech, kdy máte samotné podezření na nákazu podle konkrétních příznaků (tj. horečka, kašel, silná bolest hlavy nebo svalů a podobně, často se uvádí i ztráta čichu nebo chuti). Rychlá odpověď, pokud máte tyto symptomy, je tak zcela namístě.

Jednoduše provedené antigenní testy

Výsledek je tu hned – a vy můžete mít klid nebo podniknout příslušné kroky, zatelefonovat lékaři, zůstat v karanténě, vyřídit si touto formou i základní náležitosti v zaměstnání. Odběr slin je velmi pohodlný, nepotřebujete žádné speciální přístroje. Antigenní testy jsou vhodné v hotelích a jiných formách ubytování, ve školách i nemocnicích, ale i na dalších místech – kadeřnické salony, kanceláře atd. A samozřejmě, antigenní test z pohodlí domova je velkým plus.