DezinfekceDezinfekce
  • nanoSPACE
Lifetech Generátor ozonu LifeOX-AIR Ultra 10
Lifetech Generátor ozonu LifeOX-AIR ® Ozzy odstranění zápachu a alergenů z auta a menších prostorů
Načíst další produkty

Dezinfekce

Jak praví známé rčení, čistota je půl zdraví. Pokud jde o naši domácnost, jistě musíme tomuto okřídlenému úsloví dát za pravdu, neustálý souboj vedou nejen majitelé garsoniér, ale i rodinných domků. Na první pohled čisto, pod mikroskopem bychom ale viděli spoustu mikroorganismů, které jsou u nás doma prostě nežádoucím prvkem. Není to jen toaleta nebo koupelna, kde se mohou objevovat ve větší míře viry nebo bakterie. A v době, kdy je pandemie covid 19 stále aktuálním tématem, rozhodně není prostor pro to, abychom snad něco v ohledu hygieny a čistoty zanedbávali.

Dezinfekce rozhodně není jen mytí rukou

S mýdlem všechno jen začíná, čističe podlahy jsou nezbytností, nezapomeňte například ani na dlaždičky v koupelnách. Když dezinfekce, tak opravdu důkladná – zde totiž rozhodně nelze dělat věci polovičatě. Nejen bakterie, ale i plísně a další problémy, které se mohou hromadit. Velmi důležitá je i dezinfekce na ruce, která by měla být snadno aplikovatelná. Vchod do různých veřejných budov nebo například nemocnic by se bez ní v této době ani neměl obejít. Bez čistých rukou jsme vlastně mimo domov velmi zranitelní, což ale naštěstí vědí nejen odborníci z řad lékařů. Prsty nebo dlaněmi jsme často v kontaktu s místy, kde je výskyt bakterií naprosto samozřejmý – i když nám to možná na první pohled přijde až neuvěřitelné, jsou s námi skoro všude. A mnoho z nich je k nám nepřátelských.

Dezinfekce bez chlóru pro školy

Veřejná místa je nutné pravidelně dezinfikovat. Čistící prostředky by ale neměly obsahovat chlór, který má specifický odér a může dráždit citlivější sliznice. Naštěstí ale existuje řada podobných výrobků, kde nemá chlór vůbec místo. Hledáte takové? Náš srovnávač vám pomůže i tehdy, když je zapotřebí nějaká speciální dezinfekce, jako je například antibakteriální gel. Ten bychom v době pandemie covid 19 měli raději nosit všude preventivně s sebou. Výhodou je, že rychle zaschne a je také tzv. bezoplachový, tedy není nutné mít ještě poblíž vodovodní kohoutek.

Dezinfekce by měla příjemně vonět

Svěží vůně je žádoucí. Dezinfekce, která má například citronové aroma, je velmi oblíbená, k mání jsou ale samozřejmě i jiné různé vůně. Máta, čajovník (resp. tea tree), heřmánek nebo také eukalyptus, nabídka je na dnešním trhu skutečně dosti pestrá. Dezinfekce ve spreji nebo v podobě malých ubrousků napuštěných speciální látkou, snadné stírání povrchů anebo očista dlaní, využití je jen na vás. Nezapomínejte ani na mobilní telefon nebo volant automobilu, kliky od domovních dveří, páku od vodovodní baterie atd. Bakterie a viry jsou totiž opravdu všude a pouhým okem je skutečně nespatříme. Platí však, že jsou právě o to nebezpečnější!

Jaká je Vaše zkušenost s obchodem nanoSPACE?