Kloubní výživaKloubní výživa
  • Kloubní výživa
  • Cena od 1000 do 2500 Kč
Nebyly nalezeny žádné výsledky
Načíst další produkty

Kloubní výživa

Udržet si zdravé klouby i v pozdním věku? Jistě jste už slyšeli mnohé rady, prospěch našim kostem mají zajistit mléčné výrobky, důležité je také pravidelně sportovat. Platí také, že bolest pohybového aparátu patří k těm nejhorším a prevence by se proto neměla podcenit. Samozřejmě neexistují žádné zázračné preparáty, s nimiž byste mohli ze dne na den sprintovat po fotbalovém hřišti, ale je zcela nepochybné, že klouby – podobně jako další části těla – potřebují odpovídající péči a výživu. Tu je pak vhodné užívat dlouhodobě, protože nějaká změna stavu je spíše otázkou měsíců a let.

Kloubní výživa s kolagenem a minerály

Jak vlastně vybrat vhodný doplněk stravy na klouby? Produktů je na trhu opravdu hodně, pokud zrovna váháte nad tím, který koupit, můžeme nezávazně poradit. Srovnáme to nejlepší, co je aktuálně dostupné a rozhodnutí je pak už jen na vás. Kloubní výživa není jistě jen o minerálních látkách, i když vápník a zinek jsou zde nepochybně velice důležité. Neméně klíčový je kolagen, ideálně v co nejčistější formě, která pomůže lepšímu vstřebávání (ještě společně s vitamínem C, jenž je obvyklou součástí podobných preparátů). Jak poznáme, že nám kolagen chybí? Jednoduše tak, že už nemáme pleť jako dříve, první úbytek se začne projevovat ještě před tím, než oslavíme třicátiny. Kolagen působí proti vráskám, potlačuje akné, především pak je výživou pro klouby nebo chrupavky.

Výživa na klouby a její nejčastější forma

Sáček s kolagenem, jenž se jednoduše rozmíchá ve sklenici vody. Měkké kostky, které připomínají na první pohled polystyrén, jsou mimořádně lehké a snadno se spolknou. V těchto dvou formách je výživa na klouby na našem trhu velmi častá, i když se setkáme i s kapslemi, jež stačí jednoduše zapít vodou. Bez barvy nebo chuti, přesně s takovým kolagenem máme nejčastěji tu čest. Nepochybně jste také slyšeli o látkách jako glukosamin sulfát, chondroitin sulfát nebo kyselina hyaluronová. I ty totiž umí přispět ke správné funkci kloubů. A samozřejmě nejen jich, tyto doplňky stravy doplňují minerální látky a vitamíny do těla, podpoří i správný vývoj nehtů a zubů, výsledek může být vidět kupříkladu i na kvalitě pleti. Kloubní výživa je tedy, jak sami vidíte, pojem relativně dosti široký.