Vitamíny a minerályVitamíny a minerály
  • Vitamíny a minerály
Zerex Zenaden 60 kapslí
449 Kč Cena za kus: 7,48 Kč Zobrazit
Zerex Maca 100 kapslí
539 Kč Cena za kus: 5,39 Kč Zobrazit
Zerex Omega 3 1000mg 100 kapslí
320 Kč Cena za kus: 3,20 Kč Zobrazit
Zerex Koenzym Q10 100mg 60 kapslí
429 Kč Cena za kus: 7,15 Kč Zobrazit
Zerex Beta Glukan 60 kapslí
539 Kč Cena za kus: 8,98 Kč Zobrazit
Zerex Terezia vitamin D3 400 IU kapky 10 ml
Zerex Šumík Klas Vitamín C 500mg 20 šumivých tablet
Zerex Vitamin D 1000IU 60 tablet
189 Kč Cena za kus: 3,15 Kč Zobrazit
Zerex Daily Complex 120 kapslí
468 Kč Cena za kus: 3,90 Kč Zobrazit
mcePharma Vitamin D ODT Velikost balení: 30 tbl
Načíst další produkty

Vitamíny a minerály

Prevence před obdobím viróz a nachlazení, přesně k tomu mohou dobře posloužit doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálních látek. Měli bychom ale dát pozor na dávkování, zvláště vitamíny rozpustné v tucích mohou při nadbytku tělu škodit. Dodržujte proto předepsané normy a nenechte se zlákat zavádějící myšlenkou, že čím víc vitamínů, tím také lépe! Podobným rozhodnutím pak nemusí trpět jen játra.

Vitamíny a minerály pro naše zdraví

Doplňky stravy mohou mít desítky různých podob, dominantní jsou mezi nimi ty, které mají, a to nejen v zimních měsících, za úkol doplnit chybějící vitamíny a minerály. Podle jakých symptomů můžete poznat jejich nedostatek? Tak například, vypadávání vlasů může být známkou toho, že nám chybí vitamín B. Mezi vitamíny na vlasy a nehty patří samozřejmě i C, jehož nedostatek způsoboval dávným námořníkům dokonce kurděje. Příliš málo draslíku pak znamená únavu, pocit malátnosti, a to bez zjevné příčiny, jako je například nedostatečná porce spánku či přepracování.

Vitamíny a minerály mohou mít různé formy

Rozpustná tableta aneb stačí jen sklenice vody a máte za okamžik osvěžující nápoj, často s lákavou ovocnou příchutí. I takové vitamíny a minerály lze přijímat, ale nezřídka se potkáte i s různými tabletami či tobolkami. Potřebujete pomoc s výběrem? Srovnáme pro vás nejzajímavější produkty na trhu, ať už chcete posílit své vlasy a nehty nebo byste rádi podpořili například imunitní systém. Jistě, pestrý jídelníček je základ, ale vhodně zvolené doplňky stravy určitě mohou prospět. Zvláště pak při dnešním uspěchaném životním stylu, kdy nemáme čas připravovat si vydatná jídla plná klíčových živin, ale občas se odbýváme polotovary.

Vitamíny a minerály rozpustné v tucích

O tom, že se vitamíny dělí do dvou základních skupin, jistě víme už od dob sezení v lavicích základních škol. Existují vitamíny rozpustné v tucích a ve vodě, do první skupiny patří A, D, K a E, do druhé pak C a celý komplex skupiny B (tedy např. B1, B2, B7 nebo B12). Pozor na nedostatek, ale i přebytek, obzvláště u vitamínů rozpustných v tucích, jež se ukládají dlouhodobě v těle a naprosto není nutné sbírat je „do zásoby“. Vitamíny a minerály jdou ruku v ruce, mezi klíčové minerální látky pak řadíme draslík (K), Hořčík (Mg), Vápník (Ca) anebo Sodík (Na). Zatímco nedostatek vitamínu K je v evropském měřítku naprostou raritou, „céčko“ nám všem chybí docela běžně, hlavně pak v lednu nebo únoru. Doplňování je proto zcela namístě, a to samozřejmě nejen pro děti.