Výživa na vlasyVýživa na vlasy
  • Výživa na vlasy
Intenzivní vlasové sérum Ikarov 50 ml
Regenerační olej na pleť a vlasy – Antioxidant oil NAFIGATE 50ml chrání před volnými radikály
mcePharma Beauty hair complex – pro krásné vlasy a pleť Pro zdravé vlasy a nehty
Vyživující kondicionér s arganovým olejem BioVital DeBa 400 ml
Revitalizační kondicionér s eukalyptem BioVital DeBa 400 ml
Vyživující šampon s arganovým olejem BioVital DeBa 400 ml
Načíst další produkty

Výživa na vlasy

Lesklá hříva je důležitá nejen pro osobní sebevědomí. Zdravé vlasy se rozhodně nelámou a nepadají, nezůstávají nám ve velkém množství na hřebenu. Netvoří se kouty, nemáme před sebou v zrcadle počínající pleš. Od kořínků ke konečkům by měly vlasy působit dobrým dojmem, pokud nemají dostatek vitamínů a výživy, samozřejmě strádají. Alopecie, tedy plešatění, je možné zachránit i případnou transplantací vlasů. To je však krajní řešení, protože kdo se o vlasy dobře stará, nemusí mít žádné velké obtíže. Rozhodují například i stravovací návyky.

Výživa na vlasy aneb nestačí jen kondicionér

Samozřejmě, volbou dobrého šamponu a kondicionéru, jenž jde co nejvíce ruku v ruce s přírodou, jistě nic nezkazíte, to právě naopak. Pořád ale platí, že jde pouze o základní péči a o vlasy byste se měli starat ještě důkladněji. Tedy alespoň v případě, že se chcete blýsknout nádherným účesem, který vám budou všichni kolem závidět. Výživa na vlasy zahrnuje nejen masky a přírodní oleje, ale například také vlasové vody nebo tonika. A z čeho se skládají? Možností je mnoho, protože na trhu nechybí samozřejmě ani doplněk stravy na vlasy, takže nejde jen a pouze o kosmetiku.

Výživa na vlasy je k mání i pro muže

A pochopitelně je jasné, že i pánové dbají o svou zdravou kštici, na trhu tedy najdeme pestrý sortiment připravený i speciálně pro ně. Hebké a pevné vlasy bez roztřepených konečků nejsou žádná samozřejmost. Jistě, vždyť péče v kombinaci s vitamíny je maximálně důležitá. Výživa na vlasy má řadu různých podob, a pokud chcete vybrat něco, co bude vhodné právě pro vás – obraťte se na náš srovnávač.

Výživa na vlasy aneb keratin vládne

Jak vznikají vlasy? V podstatě jednoduše, podobným způsobem jako nehty, bílkovina zvaná keratin je v obou případech základní stavební kámen. Stačí jen, aby jí bylo v těle dost. Výživa na vlasy má různé podoby, pojďme si proto představit ty, které jsou už v našich koupelnách zavedenou klasikou a díky nimž se mnozí cítí prostě skvěle.

  • Kondicionéry, balzámy. Lepší rozčesávání, stačí je použít poté, co si umyjete vlasy šamponem.
  • Masky. Ideální pro suché vlasy nebo vlasy, které jsou poškozené. Budou potom velmi hebké.
  • Doplňky stravy. Obsahují stopový prvek číslo 1 – zinek, ale i vitamíny skupiny B, dále také biotin (někdy se uvádí vitamín H, jak se označoval dříve hlavně v německy mluvících zemích).

Výživa na vlasy je vhodná pro všechny typy

Jemné, normální nebo naopak suché – výživa na vlasy může přijít ke slovu vždy, a to nejen tehdy, když si vlasy nebarvíte. Prvky, které jsou pro zdravý růst vlasů klíčové, jsou kromě zinku a křemíku ještě železo, vápník a jód. Nejlepší bude, když je dodáte tělu přímo. Tedy z jídelníčku nebo v podobě doplňků stravy. Můžete ochutnat například i kolagenový nápoj, jenž je určen nejen pro vlasy, ale i nehty a pleť. Z přírody jmenujme kopřivu, přesličku anebo aloe vera, zajímavý efekt mají vzhledem ke svému složení i pivovarské kvasnice. Výživa pro vlasy by měla ideálně ladit s přírodou, ale konkrétní výběr už necháme na vás.