Výživa na vlasyVýživa na vlasy
  • Výživa na vlasy
Šampon na černé vlasy Gloss BioVital DeBa 400 ml
Šampon na blond vlasy Brilliance BioVital DeBa 400 ml
Detoxikační kondicionér s citrónon BioVital DeBa 400 ml
Šampon s vitaminem F Quack Quack 200 ml
Vyživující kondicionér s arganovým olejem BioVital DeBa 400 ml
Revitalizační kondicionér s eukalyptem BioVital DeBa 400 ml
Kofeinový šampon Zerex 250 ml
Zerex Megabalík 2x 12 + 120 kapslí
3 170 Kč Cena za kus: 22,01 Kč Zobrazit
Revitalizační šampon s eukalyptem BioVital DeBa 400 ml
Šampon na hnědé vlasy Nourish BioVital DeBa 400 ml
Načíst další produkty

Výživa na vlasy

Lesklá hříva je důležitá nejen pro osobní sebevědomí. Zdravé vlasy se rozhodně nelámou a nepadají, nezůstávají nám ve velkém množství na hřebenu. Netvoří se kouty, nemáme před sebou v zrcadle počínající pleš. Od kořínků ke konečkům by měly vlasy působit dobrým dojmem, pokud nemají dostatek vitamínů a výživy, samozřejmě strádají. Alopecie, tedy plešatění, je možné zachránit i případnou transplantací vlasů. To je však krajní řešení, protože kdo se o vlasy dobře stará, nemusí mít žádné velké obtíže. Rozhodují například i stravovací návyky.

Výživa na vlasy aneb nestačí jen kondicionér

Samozřejmě, volbou dobrého šamponu a kondicionéru, jenž jde co nejvíce ruku v ruce s přírodou, jistě nic nezkazíte, to právě naopak. Pořád ale platí, že jde pouze o základní péči a o vlasy byste se měli starat ještě důkladněji. Tedy alespoň v případě, že se chcete blýsknout nádherným účesem, který vám budou všichni kolem závidět. Výživa na vlasy zahrnuje nejen masky a přírodní oleje, ale například také vlasové vody nebo tonika. A z čeho se skládají? Možností je mnoho, protože na trhu nechybí samozřejmě ani doplněk stravy na vlasy, takže nejde jen a pouze o kosmetiku.

Výživa na vlasy je k mání i pro muže

A pochopitelně je jasné, že i pánové dbají o svou zdravou kštici, na trhu tedy najdeme pestrý sortiment připravený i speciálně pro ně. Hebké a pevné vlasy bez roztřepených konečků nejsou žádná samozřejmost. Jistě, vždyť péče v kombinaci s vitamíny je maximálně důležitá. Výživa na vlasy má řadu různých podob, a pokud chcete vybrat něco, co bude vhodné právě pro vás – obraťte se na náš srovnávač.

Výživa na vlasy aneb keratin vládne

Jak vznikají vlasy? V podstatě jednoduše, podobným způsobem jako nehty, bílkovina zvaná keratin je v obou případech základní stavební kámen. Stačí jen, aby jí bylo v těle dost. Výživa na vlasy má různé podoby, pojďme si proto představit ty, které jsou už v našich koupelnách zavedenou klasikou a díky nimž se mnozí cítí prostě skvěle.

  • Kondicionéry, balzámy. Lepší rozčesávání, stačí je použít poté, co si umyjete vlasy šamponem.
  • Masky. Ideální pro suché vlasy nebo vlasy, které jsou poškozené. Budou potom velmi hebké.
  • Doplňky stravy. Obsahují stopový prvek číslo 1 – zinek, ale i vitamíny skupiny B, dále také biotin (někdy se uvádí vitamín H, jak se označoval dříve hlavně v německy mluvících zemích).

Výživa na vlasy je vhodná pro všechny typy

Jemné, normální nebo naopak suché – výživa na vlasy může přijít ke slovu vždy, a to nejen tehdy, když si vlasy nebarvíte. Prvky, které jsou pro zdravý růst vlasů klíčové, jsou kromě zinku a křemíku ještě železo, vápník a jód. Nejlepší bude, když je dodáte tělu přímo. Tedy z jídelníčku nebo v podobě doplňků stravy. Můžete ochutnat například i kolagenový nápoj, jenž je určen nejen pro vlasy, ale i nehty a pleť. Z přírody jmenujme kopřivu, přesličku anebo aloe vera, zajímavý efekt mají vzhledem ke svému složení i pivovarské kvasnice. Výživa pro vlasy by měla ideálně ladit s přírodou, ale konkrétní výběr už necháme na vás.