Výživové nápojeVýživové nápoje
  • Výživové nápoje
Dr.Protect Zelená káva s vanilkou
Dr.Protect kávovinový Ajurvédsky nápoj Triphala 100g
Dr.Protect kávovinový Ajurvédsky nápoj Garcinia 100g
Dr.Protect Zdravá káva bez Kofeinu 200g
Dr.Protect kávovinový nápoj houbou s Reishi
Dr.Protect kávovinový Ajurvédsky nápoj Arjuna 100g
Dr.Protect kávovinový Ajurvédsky nápoj Ashawagandha 100g
Dr.Protect kávovinový Ajurvédsky nápoj Tulsi 100g
Dr.Protect kávovinový nápoj s houbou Shiitake
Dr.Protect kávovinový nápoj s hubou Cordyceps 100g
Načíst další produkty

Výživové nápoje

Pít jen čistou vodu, to by byla opravdová nuda! Svět nápojů je natolik pestrobarevný, že mu propadne snad každý. Teď už záleží jen na tom, jestli dáváte přednost čaji nebo kávě, případně si s oblibou vychutnáváte například různé ovocné šťávy. Nejde jen o doplnění pitného režimu, ale také zdravý životní styl, se kterým se podobné nápoje neodmyslitelně spojují. Objevovat nové a nové chutě čajů je pak podobné, jako cestovat a vychutnávat si atmosféru různých regionů napříč světadíly.

Nápoje mají tisíc různých forem, čaje táhnou

Připravte se na procházku, která nebude mít konce. Nápoje totiž mají různé barvy, chuti a vůně. Přesně tak, čajový dýchánek si můžete uspořádat zas a znovu, tentokrát s další čajovou směsí. Nabízí se černý, červený, bílý i zelený čaj, dnešní doba oceňuje také Matcha zelený čaj nebo jihoamerické Maté, které dodá velkou porci energie naší celodenním shonem unavené mysli. Nebo zkusíte multivitaminový nápoj, se kterým dodáte tělu spoustu cenných živin, a ještě si výborně pochutnáte?

Nezapomínejte ani na kofein

Dostatek kofeinu a jiných povzbuzujících látek je nutností, protože jinak bychom si čaj a kávu nevychutnávali asi tak často. Jde o rychlejší ranní probuzení, fungovat totiž musíme často už od sedmi hodin ráno a je třeba, abychom na pracovišti zbytečně nezívali. Klasickým nápojem je také zelená káva, se kterou dostanete porci povzbuzení, ale proti klasické Arabice je přívětivější nejen pro citlivé zažívání.

Doplňky stravy versus nápoje

A jaké jiné nápoje ještě na našem trhu najdeme? Jsou to například různé doplňky stravy, s nimiž získá tělo porci vitamínů a minerálů, ale také kvalitních bílkovin. Koktejlů je celá řada a mají často i velmi nevšední příchutě, které se vám jistě budou líbit. Kakao, zdravé nápoje ze žita, ovsa nebo čekanky, to je jen pár malých střípků z této velké rodiny produktů. Stačí se jen porozhlédnout, protože mezi nápoji nedominují jen čaje. Byť je pravda, že ten zelený je mimořádně oblíbený a má tolik podob, že nám na to jeden článek rozhodně nestačí.