keto dietaketo dieta
Ketonová dieta na 4 týdny (140 porcí)
Sleva 2 401 Kč
5 800 Kč Cena za porci: 41,43 Kč Zobrazit
Ketonová dieta na 3 týdny (110 porcí)
Nejprodávanější
4 780 Kč Cena za porci: 43,45 Kč Zobrazit
KetoMix DailyMix koktejl 45 porcí
1 700 Kč Cena za porci: 37,78 Kč Zobrazit
Proteinový koktejl KetoMix – 140 porcí + 20 porcí ZDARMA
20 porcí ZDARMA
4 072 Kč Cena za porci: 25,45 Kč Zobrazit
Nízkosacharidová dieta na 4 týdny 152 porcí
Superpotravina
4 799 Kč Cena za porci: 31,57 Kč Zobrazit
KetoMix Proteinová kaše 280 g (10 porcí) - s čokoládovou příchutí
565 Kč Cena za porci: 56,50 Kč Zobrazit
Nízkosacharidová dieta na 8 týdnů 300 porcí
Superpotravina
8 990 Kč Cena za porci: 29,97 Kč Zobrazit
KetoMix Proteinová polévka 300 g (10 porcí) - s příchutí zeleniny
565 Kč Cena za porci: 56,50 Kč Zobrazit
Nah Foods ltd Výhodný balíček Slim Pasta Penne (25 ks)
1 196 Kč Cena za porci: 47,84 Kč Zobrazit
Nah Foods ltd Výhodný balíček Slim Pasta rýže (25 ks)
Načíst další produkty

keto dieta

Méně sacharidů a více bílkovin, takový je princip dietního plánu, který zná v dnešní době snad celý svět. Nižší cholesterol a menší chuť na sladké, ale také pocit sytosti po celý den. Kdo někdy slyšel slovní spojení keto dieta, ten jistě dobře ví. Už jste ji někdy drželi? Jde o skutečný hit, který má své fanoušky, ale pochopitelně i odpůrce. Záleží tedy jen na vás, na kterou stranu se přidáte. Jde o dietu, kde se bílkovinami nešetří a bohaté zastoupení mají i tuky – a to nejen ve formě olivového oleje, ořechů nebo například avokáda.

Pitný režim, dostatek zeleniny a keto dieta

Obecně platí, že při každé snaze o redukci tělesné hmotnosti je nutné dodržovat pitný režim a keto dieta není žádnou výjimkou. Voda nebo černý čaj bez cukru, případně zeleninové šťávy, to je ideální stav. Pozor však na kávu, protože její přemíra může dokonce tlumit nastupující ketózu. Klíčová je také pravidelnost jídel, to první byste si měli dát záhy po probuzení, poslední pak nejvýše dvě hodiny před ulehnutím. Pokud si pokládáte otázku, co je to keto dieta, měli byste znát její fáze a také vědět, že může mít řadu různých forem – od lehčí až po velice přísnou, kdy jsou sacharidy ze stravy prakticky vyloučené (i když jedním dechem musíme dodat, že při dnešním stylu stravování je to velmi těžké).

Atkinsonova dieta je podobná keto dietě

Nejde o žhavou novinku, která by tu s námi byla posledních pár sezon. Naopak, keto dieta se v mnohém shoduje s Atkinsonovou dietou a základem jídelníčku mohou být kromě zeleniny, ryb a mléčných výrobků i vejce. Pozor si musíte dávat na pečivo a také veškeré přílohy – na sladkosti je nutné takřka zapomenout, neboť ketogenní dieta si s nimi absolutně nerozumí. Pokud nechcete počítat kalorie a plánovat si jídelníček, máte možnost oslovit společnost, která nabízí keto dietu v balíčkách. Ty budete postupně spotřebovávat až čtyři týdny, jde zpravidla o instantní kaše, koktejly nebo polévky. Jednou z takových firem je kupříkladu KetoMix, samozřejmě platí, že na trhu není vůbec jedináčkem.

Ke ketóze vás dovede keto dieta

V čem vlastně spočívá tolik opěvované kouzlo? V tom, že keto dieta směřuje ke ketóze, tedy stavu, v němž se tukové zásoby mění na ketony, tedy slouží jako přímý zdroj energie. Jinak řečeno – tuky (a nikoliv sacharidy) jdou na řadu hned jako první! Populární keto dieta má zpravidla tři fáze. První se týká váhové redukce, druhá stabilizaci a třetí je pak udržovací, cílem je pak minimalizace obávaného jojo efektu. Pokud plánujete tuto dietu také vyzkoušet, poradíme vám do začátku. Možná se vám hodí stravovací plán na míru?

Největší chyby spojené s držením keto diety

Co se počítá jako dietní chyba? Pozor, keto dieta umí být velmi přísnou učitelkou a rozhodně vám nedovolí nic navíc. Abyste dosáhli stavu, který je ketóza, bude zapotřebí odříkání, které, kulantně řečeno, asi není úplně pro každého. Pozor na prohřešky, díky nimž byste měli všechno mnohem složitější. Co přesně máme nyní na mysli?

  • Pečivo aneb jeden krajíček chleba můžete. Ale pozor, už v něm je velká porce sacharidů!
  • Přisladit si různá jídla cukrem a medem. Raději použijte přírodní sladidlo, jakým je stévie.
  • Popíjení alkoholu? Pozor, vždyť pivo je tekutý chléb a tato stará pravda samozřejmě nelže.
  • Poté, co dieta skončí, okamžitě se vrátíte ke starým návykům – to je největší chyba za všech.

Zdravé tuky versus keto dieta

A jak je to se zdravými nenasycenými tuky, tedy avokádem, mandlemi, vlašskými ořechy a různými semínky? Samozřejmě, keto dieta k nim také neodmyslitelně patří, nezapomeňte ale na to, že máslo a sádlo nebo dokonce palmový olej už nejsou v dietách vůbec vhodné – a nejinak tomu je i zde. Hlídejte si i poměr tuků u mléčných výrobků.