FFP2 / KN95FFP2 / KN95
  • FFP2 / KN95
10 ks respirátorů by MUMU
46 Kč Cena za kus: 4,60 Kč Zobrazit
NANO MEDICAL Nanovlákenný respirátor FFP2 Nano Med. Clean - tělový Barva: tělová, Balení: 5 ks
279 Kč Cena za kus: 55,80 Kč Zobrazit
Zdravotní respirátor třídy FFP2/FFP3 DNA bez ventilku
Respirátor FFP2-NR Intextred vyrobený v EU – 10 ks
223 Kč Cena za kus: 22,30 Kč Zobrazit
ČESKÝ RESPIRÁTOR GPP2 FFP2 NR KVĚTINOVÝ VZOR
Respirátor FFP2 NR-DNA Medical BT-FLY černý - 1 ks
HJR Respirátor FFP2/FFP3 NR
Cambridge Mask The Admiral PRO S FFP2
Respirátor FFP2 NR-DNA Medical – 10 ks
168 Kč Cena za kus: 16,80 Kč Zobrazit
General Public Protection Barevné respirátory GPP2 FFP2 NR CE Šedá 10 ks
169 Kč Cena za kus: 16,90 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

FFP2/KN95

Respirátory jsou povinností v MHD, supermarketech i lékárnách. Je i v našem vlastním zájmu se chránit, poslední rok, jenž se nesl ve znamení covid 19, nebyl vůbec snadným. Měli bychom tak brát ohled nejen na sebe, ale i naše rodiny a blízké okolí, ať už jedeme autobusem nebo jdeme po ulici do zaměstnání. Respirátor se tak stává předmětem základní denní potřeby, i když jsme jej ještě před několika lety vídali spíše v dílnách nebo různých prašných provozech.

FFP2/KN95 je nejrozšířenějším respirátorem

Samozřejmě, existuje ještě varianta FFP3, která v rozsahu možné ochrany dominuje. FFP2/KN95 však dosahuje celkové účinnosti 92 % a filtrační účinnost materiálu je ještě vyšší – a sice celých 95 %. Je také jasné, že záleží i na finančních možnostech, protože rodinné rozpočty v roce 2021 budou jistě značně napjaté. Varianta FFP2, resp. KN95 je obecně ekonomičtějším řešením. Platí také pravidlo, že je stále lepší ochrana základní a průměrná než ochrana naprosto žádná. Skutečně, je jasné, že zdraví máme jen jedno a měli bychom o něj tedy dbát. Respirátory jsou velmi dostupné v kamenných obchodech, lékárnách a supermarketech, ale samozřejmě také online.

FFP2/KN95 nabízí široký výběr

Respirátory s označením FFP2/KN95 najdeme dnes prakticky všude. Dostupnost je velmi široká a nabízí se i různé varianty – pokud nechcete nosit vždy a všude jen bílý, můžete si zvolit jinou barvu. Nabízí se černá, šedá nebo růžová, ale i řada dalších. Nezapomeňte, že FFP1 respirátory před nákazou neochrání a jsou vhodné spíše jako pracovní pomůcka usnadňující dýchání, pokud se nacházíte v prostředí plném prachu. FFP (tedy Filtering Face Piece) je obecně třídou ochrany informující spotřebitele o mnohém, důležité je však dobře číst mezi řádky. KN95 znamená označení dle normy GB2626-2006, která je typickou pro Čínu. Pokud si srovnáme základní parametry, zjistíme, že je možné respirátory této normy zahrnout ke třídě FFP2.