PARDAM - český výrobce respirátorů Opakovatelně použitelné BreaSAFE filtry | 10 ks 10x15 cm
nanoSPACE
349 Kč Cena za kus: 34,90 Kč

Extrémně hustá nanovlákenná membrána v nano filtru dokáže zachytit nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázové filtry jsou vyrobeny z filtračního materiálu s testovaným záchytem 97-99 % pro viry a bakterie.

Výhody nano filtrů:

  • ekonomická varianta
  • testovaný účinný záchyt
  • opakovatelně použitelný
  • obsahuje nano částice stříbra s antimikrobiálním efektem
  • vhodné pro všechny druhy roušek s kapsou o velikosti 20 x 15 cm (lze upravit velikost zastřižením)

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano filtru PARDAM?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma SPUR ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Proč se v nano filtru používají nanočástice?

Nanostříbro bylo vyhodnoceno jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Díky použití nanomembrány s aktivním stříbrem nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Použité materiály umožňují filtr dezinfikovat či sterilizovat v domácím prostředí.

Jak dlouho můžu používat jeden nano filtr?

Filtr lze bezpečně používat 8 hodin. Pro další používání je nutné filtry sterilizovat dle níže uvedených pokynů. Pokud se přes filtr začíná hůře dýchat, doporučujeme jej vyměnit. 

Jak poznám, že je filtr v roušce neúčinný?

Jakmile pocítíte, že se vám ve vaší roušce s filtrem hůře dýchá, je to známka toho, že je filtr zanesený. V ten okamžik doporučujeme filtr vyměnit. 

Velikost nano filtrů

10 x 15 cm

O materiálu

Nanovlákenná membrána 

Chrání uživatele před okolím

Extrémně hustá nanovlákenná membrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázový filtr je vyroben z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu PARDAM zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů). 

Žádné chemikálie

Nano filtry s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné nežádoucí chemické látky.

Upozornění

Prodejce nepřijímá odpovědnost, ať přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu.

Návod k použití:

1. Důkladně si umyjte ruce.
2. Vyjměte BreaSAFE
® FILTER z obalu a vložte do kapsy v roušce.

3. Roušku upevněte na obličej dle instrukcí od výrobce.

Návod na údržbu:

BreaSAFE® FILTER je možné:

  • postříkat dezinfekcí na nanovlákenné výrobky z obou stran a nechat zaschnout 

  • sterilizovat v autoklávu či troubě (max. 70 °C, 5-10 minut) 

  • sterilizovat přežehlením (na minimální teplotu)

Filtr byl testován výrobcem po 14 dezinfekčních cyklech a funkčnost nano membrány zůstala zachována. Pokud budete pozorovat zhoršené dýchání přes filtr dříve, je nutné jej vyměnit za nový.

O výrobci PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Výrobce respirátorů je roudnická firma PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. (dříve pouze PARDAM), která je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken. PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. 

Upozornění: Veškeré informace o produktu PARDAM - český výrobce respirátorů Opakovatelně použitelné BreaSAFE filtry | 10 ks 10x15 cm výše, fotografie i videa, pocházejí přímo od prodejce nanoSPACE (informace jsou získávány automaticky a strojově z jeho feedu). Provozovatel doLékárny.cz nemůžeme ručit za jejich správnost nebo aktuálnost. Pro aktuální informace doporučujeme prokliknout Do obchodu prodejce - nanoSPACE.

Jaká je Vaše zkušenost s produktem PARDAM - český výrobce respirátorů Opakovatelně použitelné BreaSAFE filtry | 10 ks 10x15 cm?