RespirátoryRespirátory
  • Preventiko
KN95 respirátor 3 vrstvý  AMO třídy FFP2 - 20 ks
Nejprodávanější
170 Kč Cena za kus: 8,50 Kč Zobrazit
Baltic masks 5 vrstvý respirátor FFP2 - 5000ks
Doporučujeme
62 500 Kč Cena za kus: 12,50 Kč Zobrazit
Baltic masks 5 vrstvý respirátor FFP2 - 1000ks
Výhodná cena
14 000 Kč Cena za kus: 14,00 Kč Zobrazit
Nano FFP2 respirátor RespiPro Carbon RESPILON  – 3ks Velikost: M
333 Kč Cena za kus: 111,00 Kč Zobrazit
Spur NANO RESPIRÁTOR SPURTEX® V100 FFP2 NR 5ks
252 Kč Cena za kus: 50,40 Kč Zobrazit
GOODMASK GOOD MASK respirátor GM2 COVID-19 - černý 10 ks bal.
390 Kč Cena za kus: 39,00 Kč Zobrazit
PROMEDOR Primus respirátor 5 vrstvý třídy FFP2 - 10 ks
220 Kč Cena za kus: 22,00 Kč Zobrazit
Baltic masks 5 vrstvý respirátor FFP2 - 10ks
140 Kč Cena za kus: 14,00 Kč Zobrazit
GOODMASK GOOD MASK respirátor GM2 COVID-19 - bílý 10 ks bal.
290 Kč Cena za kus: 29,00 Kč Zobrazit
FFP3 respirátor evropská výroba - balení 10 ks
1 150 Kč Cena za kus: 115,00 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

Respirátory

V posledních týdnech a měsících nám všem připravil covid 19 řadu nepříjemností a omezení. Boj s ním si vyžádá ještě další čas, rozhodně se nedá říci, že máme vyhráno. I z toho důvodu je nezbytné nosit ochranné pomůcky, které brání nákaze a chrání i vaše okolí. Rouška nebo respirátor, dříve patřící spíše do nemocnic a podniků, kde je prašné prostředí, jsou tak pro nás důležitou součástí každého dne.

Efektivní ochrana dýchacích cest s respirátory

Nosíme je v MHD, supermarketech a jiných uzavřených prostorách. Respirátory se vyrábějí v různých verzích. K dispozici jsou dětské respirátory, ale i modely určené pro dospělé nositele. Je to podobné, jako s oblečením – S, M a L jsou obvyklé velikosti, z nichž S je primárně pro děti. Výhodou je nejen snadná manipulace a nasazení, ale i tvarová stálost. Při výběru je důležité se orientovat podle deklarované účinnosti výrobce, na trhu je k mání několik variant. Pojďme si je tedy v krátkosti představit.

  • FFP1 je základní ochranou, která si poradí s nejméně 78 % pevných částic v okolí nositele. Zamezuje vdechnutí prachu a je vhodný zejména pro stavební práce či manipulaci s uhlím. Jde ale samozřejmě o nejnižší stupeň FFP normy.
  • FFP2 dokáže odfiltrovat minimálně 92 % škodlivin. Prach, kouř, škodlivé aerosoly, ale také práce v dílně. Poradí si s toxickými látkami, využívá se na rizikových pracovištích. Je rovněž základním prvkem obrany proti Covid-19. Jeho parametry jsou srovnatelné i s normou KN95.
  • FFP3 nabízí filtrační účinnost minimálně 98 %. Jinými slovy – zabrání bakteriím, virům nebo houbám v dalším postupu. V dnešní době je tedy nejefektivnějším stupněm ochrany před koronavirovou nákazou. Kromě jiného odfiltruje také různé karcinogeny.

Respirátory a jejich správné nošení

Ať už si pořídíme respirátor s označením FFP2/KN95 nebo účinnější FFP3, měli bychom věnovat pozornost návodu, jak je vhodně používat. Ústa i nos musí být zakryty, stejně jako brada. Respirátory musí na obličeji dobře držet, netlačit ani jinak neznepříjemňovat nošení. Pásek nosní svorky si můžete upravit podle potřeby, dbejte i na to, aby pásky, kterými upevňujete respirátor k hlavě, nebyly překrouceny. Pokud jej nasadíte špatně, neposlouží účelu, kvůli němuž jste si ho pořídili.

Jednorázové respirátory znovu nenoste

Lepším řešením jistě bude nakoupit větší balení, kde jeden kus v přepočtu vyjde na mnohem zajímavější částku, než kdybychom si pořizovali respirátory pouze jednotlivě. Řiďte se vždy tím, co deklaruje výrobce – jednorázový respirátor nepoužívejte opakovaně, a to nejen proto, že se snižuje jeho účinnost. Vždy si na další den vezměte nový. A mimochodem, pokud na obalu zaznamenáte například letopočet 2010, neznamená to, že máte tu čest s více než deset let starým výrobkem. Jde totiž o rok, v němž se schválila příslušná norma (např. GB 19083-2010). Respirátorů je na dnešním trhu velké množství, nabídka se výrazně rozšířila. Chcete se zorientovat mezi prodejci? Nabízíme vám základní přehled a pomocnou ruku, se kterou bude nákup těchto pomůcek snadnější.

Jaká je Vaše zkušenost s obchodem Preventiko?