Jednorázové rouškyJednorázové roušky
  • Jednorázové roušky
Černé ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 50 ks
379 Kč Cena za kus: 7,58 Kč Zobrazit
Černé ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 1 ks
Ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 1 ks
Růžové ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 50 ks
379 Kč Cena za kus: 7,58 Kč Zobrazit
Růžové ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 10 ks
79 Kč Cena za kus: 7,90 Kč Zobrazit
Ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 500 ks
2 790 Kč Cena za kus: 5,58 Kč Zobrazit
Jednorázové ochranné roušky 10ks žluté
50 Kč Cena za kus: 5,00 Kč Zobrazit
Ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 10 ks
58 Kč Cena za kus: 5,80 Kč Zobrazit
50 ks jednorázových ochranných roušek Batist
349 Kč Cena za kus: 6,98 Kč Zobrazit
Černé ochranné rouška na ústa chirurgické certifikované 10 ks
79 Kč Cena za kus: 7,90 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

Jednorázové roušky

Je velmi praktické mít jich doma velkou zásobu, a to i proto, že cenová hladina v přepočtu na jeden kus vychází dosti příznivě pro naši peněženku. Jsou z netkané textilie, velmi tenké a umožňují nositeli dobře dýchat, i když z pochopitelných důvodů nedosahují kvalit klasických respirátorů na současném trhu. Staly se už zavedenou nemocniční klasikou, dnes ale jednorázové roušky nosí tisíce lidí, a to v úzké souvislosti s pandemií covid 19.

Jednorázové roušky poskytují základní ochranu

Tvarovatelný pásek přes nos zaručí pohodlí, gumičky umožňují snadné zachycení za uši. Nejčastěji na trhu vídáme třívrstvou variantu, ale setkat se můžete i se čtyřvrstvou rouškou, kde je ovšem cenovka poněkud vyšší. Jednorázové roušky vydrží zpravidla několik málo hodin, pokud navíc při nošení venku navlhne tak, že je nepohodlné ji nosit, měli bychom provést výměnu. Právě proto bude jistě lepší mít doma dostatečnou zásobu. Můžete je vyhodit do komunálního odpadu, ale současně by měla platit určitá pravidla – zavřete použité roušky do plastového sáčku pro případ, že by s nimi musel přijít do kontaktu zaměstnanec, jehož náplní práce je třídící linka.

Jednorázové roušky mohou mít různé velikosti

Dětská varianta, ale také univerzální velikost pro dospělé. Menší rozměry výborně padnou na obličej dětí školou povinných, které samozřejmě musí nosit tuto ochranu dýchacích cest také. Jednorázové roušky mohou mít samozřejmě i několikero barevných provedení. Nejčastěji se setkáváme se světle modrým odstínem, bílou, černou a růžovou, vzácností a výjimkou ale nepochybně nejsou ani fialová, žlutá nebo zelená barva.

Správná manipulace a jednorázové roušky

Měli bychom umět je vhodně používat, samotné nasazení ale není vůbec těžké. Důležité je spíše to, abychom se jich zbytečně nedotýkali a při manipulaci měli velmi pečlivě umyté ruce, ideálně pod dezinfekčním mýdlem a vodou. Dotýkat se jen šňůrky/gumičky, která bude držet za ušima, to je nejlepší způsob manipulace. Jednorázové roušky jsou malé a skladné, můžete je tedy mít v patřičném obalu kdekoliv – kabelka, batoh, ale i v předsíni, připravené k použití vždy, když opouštíte domov.