Látkové rouškyLátkové roušky
  • Látkové roušky
Rouška klasik
Bavlněná rouška s nanofiltrem- bílá Barvy: Bílá
Načíst další produkty

Látkové roušky

Na jaře 2020 šlo o obrovský hit, většina z nás nosila roušky, které jsme si šili podomácku na šicích strojích. Využilo se tak starší oblečení, jehož bychom se jinak zbavili, povlečení a pyžama, zkrátka cokoliv, co bylo po ruce. Dnes už samozřejmě nedostatek ochranných pomůcek nehrozí a doba, kdy byly látkové roušky zcela běžné, je tak zřejmě u konce. Aktuální nařízení ministerstva zdravotnictví s nimi ani nepočítá, neboť je nepovažuje za dostatečnou ochranu. Minimem je chirurgická rouška, ještě lépe však respirátor s minimální filtrační třídou FFP2.

Látkové roušky nabízely mnoho designů

Fantazii se meze nekladou, přesně to by se chtělo říci, když jsme na jaře minulého roku potkávali kolem sebe tolik lidí s velmi originálně šitými rouškami. Byly to právě látkové roušky, co měl na sobě prakticky každý – respirátor ještě téměř nikdo nenosil, chirurgické roušky se teprve dostávaly pomalu na náš trh v takovém množství, aby se podařilo uspokojit poptávku. Od února 2021 jsou tak látkové roušky mimo hru, s jedinou výjimkou, kterou jsou nanoroušky. Nadále není možné v MHD nosit kolem dýchacích cest například šátek nebo šálu.

Látkové roušky se zřejmě už nevrátí

Tak široká nabídka jednorázových chirurgických roušek, kde je už cena stlačená prakticky na minimum a nastupující generace nanoroušek, které poskytují vynikající ochranu. A v neposlední řadě také respirátory, o jejichž kvalitě jsme se mohli přesvědčit ve větším rozsahu ještě před začátkem jara 2021. Látkové roušky už zřejmě nebudou mít šanci dostat se zpět do centra dění, zvláště pokud byly vlastně spíše takovou provizorní pomůckou. Někdy se ale může pojit s veselými vzpomínkami, někteří si jistě své původní látkové roušky nechají na památku doma. Dnes už je ale ochrana dýchacích cest zabezpečená díky pestré nabídce obchodů natolik, že už prostě nejsou a nemohou být zapotřebí.