RouškyRoušky
  • Preventiko
Chirurgická certifikovaná obličejová rouška BATIST IMMUNITY třída IIR  50 ks
Doporučujeme
133 Kč Cena za kus: 2,66 Kč Zobrazit
Jednorázové certifikované zdravotní roušky MESAVERDE ČR 5000 ks + UV-C lampa zdarma
17 500 Kč Cena za kus: 3,50 Kč Zobrazit
Respilon Respirátor VK RESPIPRO 2 ks hnědý Velikost: L
Dětské jednorázové zdravotní roušky RespiLAB růžové 10ks
79 Kč Cena za kus: 7,90 Kč Zobrazit
Antivirový nákrčník R-shield Light Adapted RESPILON
Jednorázové certifikované zdravotní roušky MESAVERDE ČR 10.000 ks + UV-C lampa a NANOrouška Spurtex ZDARMA
33 000 Kč Cena za kus: 3,30 Kč Zobrazit
BATIST  Safety pack s nano rouškou BATIST
Akční balení nejprodávanějších výrobků
Antivirový nákrčník R-shield Light Adult Black RESPILON
Nanovlákenná rouška BreaSAFE COMMUNITY MASK Pardam černá 5ks
279 Kč Cena za kus: 55,80 Kč Zobrazit
Načíst další produkty

Roušky

Provází nás už prakticky rok a nezdá se, že bychom je snad měli do budoucna odkládat. Souboj s pandemií covid 19 bude dlouhý, a právě tato ochranná pomůcka efektivně pomáhá ji zvládat. Kdo by ještě v dnešní době neslyšel o rouškách, že? Mají mnoho podob, látkové a šité podomácku, ale také chirurgické a jednorázové. Relativní novinkou jsou pak roušky z nanovláken, které se mohou pochlubit lepší ochranou před viry, ale kvalitě také odpovídá jejich cenová hladina. Jakou variantu si nakonec zvolíte? Pomůžeme vám se zorientovat na trhu s rouškami a vybrat si to nejlepší, co je momentálně k dispozici. Dejte proto šanci našemu srovnávači!

Roušky nejsou jen nemocničním doplňkem

Dříve jsme byli zvyklí je vídat hlavně v nemocnicích nebo na televizních obrazovkách, rok 2020 ale všechno změnil. A díky vysoké poptávce je jasné, že neuvidíme na trhu jen roušky světle modré barvy, které jsou právě mezi lékaři a sestřičkami už zavedenou klasikou. Můžete si svobodně vybrat barevný odstín, nabízí se bílá, růžová, fialová nebo černá, stejně jako řada dalších. Roušky jsou však, jak jistě mnozí vědí, ochranou spíše pro okolí jejich nositele. Ten, kdo ji má nasazenou, je jen ohleduplný ke kolemjdoucím, protože je nechce nakazit (může být totiž i bezpříznakovým nositelem covid 19). Ochranu dýchacích cest na vyšší úrovni umožňují respirátory.

Roušky nabízí řadu různých variant

Jednorázové roušky jsou k mání nejčastěji, vyrábějí se z netkané textilie a využití nacházely zejména na operačním sále, ale například i v potravinářském průmyslu. Samozřejmě z podobných důvodů, cílem je zajistit nejvyšší možnou hygienu na pracovišti. V roce 2020 je však nosila většina z nás. Určitě je výhodnější koupit si větší množství těchto roušek, resp. ekonomické balení po 50, 100 i více kusech, neboť za jeden jediný den jich můžete použít i několik. A jaké další varianty roušek jsou na našem trhu poměrně běžně k dispozici? Jistě, roušky mají mnoho odstínů, to je třeba říci hned na úvod.

Bavlněné roušky pro maximální pohodlí

Trička a mikiny z bavlny jsou jedničkou na trhu, zkrátka proto, že jsou komfortní na nošení. A totéž platí pro bavlněné roušky, které nedráždí pokožku a mohou se pohodlně nosit i hodiny. Setkáte se ale také s rouškami z nanovlákna, jež má obecně vynikající výsledky v zápase s viry a bakteriemi. Existují také speciální velikosti roušek, které jsou určené pro dětské nositele. Někdy mají i hravý a veselý potisk, to proto, ať více motivují k pravidelnému nošení. Děti na podobné věci totiž opravdu slyší. A samozřejmě, i tento svět jde úzce ruku v ruce s módou, takže designové roušky jsou vlastně klasikou. Nabízí se vlajky různých zemí, emblémy sportovních klubů, úsměv stylizovaný podle kočičího čumáku a podobně.

Jaká je Vaše zkušenost s obchodem Preventiko?